۳ .اردیبهشت.۱۳۹۷

روز ملی کارآفرینی

با گذشت نزدیک به یک سال و نیم از آغاز فعالیت الوپیک در کشور، تقریبا دیگر هیچ کوچه و خیابانی نیست که از آن عبور کنید و الوپیکی های پر انرژی و زحمتکش را مشغول کار و تلاش نبینید.

در حالیکه نرخ بیکاری در کشور نزدیک به 12 درصد است و در بعضی شهرها این آمار به 60 درصد هم می رسد، ورود استارتاپ هایی همچون الوپیک که پتانسیل اشتغالزایی بسیار بالایی دارند، قطعا یک روزنه امید برای کاهش نرخ ناامید کننده بیکاری محسوب می شود.

بد نیست بدانید که ایران رتبه 100 کارآفرینی را در میان 150 کشور دنیا دارد و به دلیل مشکلات اقتصادی موجود در کشور، کمتر کارآفرین و سرمایه گذاری حاضر به تجربه ایجاد شغل و صنعتی در کشور است. از سویی دولت برای اشتغالزایی هر فرد نیاز به 40 تا 150 میلیون تومان سرمایه گذاری دارد. بنابراین شاید استارتاپ ها در شرایط تحریم ها و رکود اقتصادی ، بهترین راه نجات اقتصاد کشور باشند.

با افزایش روز افزون فناوری در جهان، گرایش مردم به استفاده از خدمات هوشمند و اشتغال در بستر شرکت های اینترنتی نیز افزایش چشمگیری داشته است. در حال حاضر بیش از 50 درصد مردم از گوشی های هوشمند استفاده می کنند و تمایل زیادی به انجام امور خود به شیوه اینترنتی دارند. از طرفی ویژگی های اشتغال در استارتاپ ها، تمایل مردم را برای استخدام در این شرکت ها افزایش داده است. کسب درآمد بالا به دلیل حجم بالای تقاضا، عدم محدودیت زمانی و مکانی برای انجام کار، سرمایه بسیار کم برای شروع از جمله مواردیست که متقاضیان کار را مجاب می کند تا به جای کار در شرکت های سنتی، وارد استارتاپ های جهانی شوند.

مطالب مشابه