۳۰ .اردیبهشت.۱۳۹۸

معرفی سرویس وانت‌بار الوپیک

الوپیک که هر یک از سرویس‌هایش را بر پایۀ نیاز مشتریان و به صورت “On-Demand” ارائه می‌کند، سرویس «وانت‌بار» را برای جا‌به‌جایی بار و انواع مرسولاتی که قابل حمل با موتورسیکلت و سواری‌بار نیستند، به بازار معرفی کرده است.

کاربرد سرویس «وانت‌بار»
این ‌سرویس الوپیک، در پاسخ به نیازی ارائه شده که برای ارسال اینترنتی بارهای بزرگ یا حجیم وجود داشت؛ چراکه این بارها قابلیت ارسال با سرویس‌های پیشین الوپیک را نداشتند. برای مثال کیسه‌های برنج یا کمد‌های بزرگ قابل ارسال با این سرویس‌ها نیستند.

انواع وانت‌بار
شاید برای اینکه بتوانید سرویس مناسب را انتخاب کنید، دچار تردید شده باشید که کدام یک مناسب شماست؟
چراکه ابعاد مرسوله یا وزن مرسولات گاهی شبهه برانگیز است. به همین دلیل در ادامه هریک از این سرویس‌ها را برای شما تشریح خواهیم کرد:
«وانت‌بارهای سبک» معمولا شامل وانت‌هایی مثل پراید، پیکان، آریسان و غیره هستند که قابلیت جا‌به‌جایی انواع بارهایی با وزن 200 تا 600 کیلوگرم دارند. بنابراین، اگر قصد دارید تا باری را ارسال کنید که در این محدودۀ وزنی قرار دارد، می‌توانید از این سرویس الوپیک بهره بگیرید.


از طرف دیگر، برای ارسال بارهای سنگین‌تر نیاز به سرویسی با وسیلۀ نقلیۀ بزرگتر و قوی‌تر است. راهکار الوپیک برای چنین بارهایی، «وانت‌بار سنگین» است. این نوع از وانت‌بارها که شامل وانت‌های برندهایی مانند مزدا یا نیسان هستند، علاوه‌بر بزرگتر بودن توان حمل بارهایی به مراتب بیشتر را نیز دارند و از قابلیت حمل بارهایی تا حدود 2 تُن برخوردارند؛ درنتیجه می‌توان با آن‌ها بارهایی به مراتب بزرگتر و سنگین‌تر را جا‌به‌جا کرد.

با وجود اینکه هر دوی این سرویس‌ها در شاخۀ «وانت‌بار» دسته‌بندی می‌شوند، اما از نظر فضای کابین و میزان بار قابل حمل تفاوت دارند و درنتیجه، قیمت این خدمات نیز با هم متفاوت است.

نحوۀ انتخاب سرویس مناسب
شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که: «بهترین گزینه برای حمل‌ونقل مرسولۀ من کدام است؟»
باید بگوییم نیازی به محاسبات دقیق نیست و اگر از وزن حدودی مرسولۀ خود اطمینان دارید، می توانید بنا به نیاز از این دو سرویس استفاده کنید. اما اگر مطمئن نیستید کدام یک از این سرویس‌ها برای جا‌به‌جایی مرسولۀ شما مناسب است، می‌توانید به آسانی با پشتیبانی الوپیک تماس بگیرید تا پشتیبان براساس اطلاعات مرسوله، سرویس مناسب را به شما پیشنهاد کند.

نکات مهم در استفاده از سرویس «وانت‌بار» الوپیک
یکی از نکات بسیار مهم در استفاده از «وانت‌بار» الوپیک، چه در سرویس وانت‌بار سبک و چه در سرویس وانت‌بار سنگین این است که سفیران الوپیک، برای جابه‎‌جایی بارها و مرسولات هیچ مسئولیتی ندارند.
به این معنا که الوپیک فقط سرویس جا‌به‌جایی مرسولات از مبدا به مقصد است. درنتیجه، حمل‌ونقل مرسولات در مبدا تا وسیلۀ نقلیه و در مقصد به نقطۀ مورد نظر کاملا بر عهدۀ درخواست‌دهنده خواهد بود. هرچند که درصورت نیاز و توافق با سفیر امکان جا‌به‌جایی بار وجود خواهد داشت اما چنان که گفته شد، این مورد تنها درصورت توافق با سفیر امکان‌پذیر است و جزء خدمات الوپیک به حساب نمی‌آید.
توجه: از آن‌جا که الوپیک مسئولیت توافقات دو طرف را بر عهده ندارد، درصورت بروز هرگونه خسارت یا مشکل الوپیک در این مورد هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.
همچنین در صورت لغو درخواست، بین 5 تا 7 هزار تومان جریمه از حساب درخواست‌دهنده کسر خواهد شد.

نکاتی که سفیر باید به آن‌ها توجه داشته باشد
یکی از نکاتی که سفیران باید به آن‌ها توجه داشته باشند، این است که بعد از قبول درخواست باید با مشتری تماس گرفته و از جزییاتی همچون ابعاد مرسوله (طول و عرض و اتفاع جهت رعایت ابعاد قانونی مرسولات) مطلع شوند. دانستن چنین جزییاتی پیش از رسیدن به محل مبدا از این جهت ضروریت دارد که از هدر رفتن زمان طرفین جلوگیری می‌کند. برای مثال، اگر ابعاد مرسوله بیش از اندازۀ مجاز باشد با دانستن آن می‌توانید درخواست‌دهنده را راهنمایی کنید تا سرویس دیگری را سفارش دهد یا با وی بر سر مبلغی برای حمل بار به توافق برسید. اما در هرصورت، تماس با مشتری ضروری خواهد بود.

مطالب مشابه