۱ .شهریور.۱۳۹۶

معرفی بهترین شرکت های ساخت موتورسیکلت از نگاه الوپیک

در هر صنعتی همواره برترین‌ها ماندگار هستند و دنیای موتور سیکلت هم نیز از این قاعده مستثنی نیست.  با توجه به اینکه موتور سیکلت وسیله ای است عجین شده با خطر، اهمیت محصولات با کیفیت جلوه بیشتری دارد.

برای اینکه بتوانیم از هر وسیله ای به نحو احسن استفاده کنیم به خصوص وسایل نقلیه ای که در سطح شهر استفاده می شوند و به خصوص تر موتورسیکلت که از لحاظ سیستم فیزیکی  مورد مظلومیت و خطر بیشتری نسبت به وسایل دیگر نقلیه است باید اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهیم تا بتوانیم انتخابی صحیح داشته باشیم.

بهترین راه حل شناخت وسیله مورد استفاده است، در اینجا ما با انواع شرکت و برند های برتر ساخت موتورسیکلت در سطح جهان آشنا خواهیم شد تا بتوانیم از امنیت و کیفیت بالای موتورسیکلت ها مطلع شویم.

1-Honda
هوندا یکی از تولید کنندگان پیشرو موتور سیکلت در جهان است و طیف گسترده ای از دو چرخه را در هر نوع و دسته ای ارائه می دهد. معروفیت هوندا به خاطر تولید موتورسیکلت و خودروهای زیبا و کارامد در سطح جهان می باشد.
 


2- Harley Davidson
هارلی-دیویدسن یکی از مشهورترین تولید کنندگان موتور سیکلت در جهان محسوب می شود. مدل FXST Softtail یکی از خاطره انگیزترین و نوستالژیک ترین مدل های این برند موتور سیکلت می باشد که در سال 1984 تولید شده است.

3- Kawasaki
شرکت کاوازاکی در سال 1896 به عنوان یک کارخانه کشتی سازی برای ساخت کشتی های اقیانوس پیما تاسیس شد. در سال 1949، کاوازاکی حضور در صنعت موتورسیکلت را با تولید موتور برای این وسیله نقلیه تجربه کرد و امروزه این کمپانی بهترین موتورسیکلت های بازار را تامین میکند. کیفیت و کارایی بالا به همراه طراحی زیبا محبوبیت این برند را دوچندان کرده است.

4- Yamaha

برند یاماها، یکی از شرکت های بزرگ صنعتی است. جالب است بدانید شروع تولید موتورسیکلت توسط این برند از بعد از جنگ جهانی دوم است که بقایای ماشین های سالم مانده را جمع کرد و با استفاده از صنعت ذوب فلز، تولید موتورسیکلت را آغاز کرده است.

5- BMW 
بی ام دبلیو شرکت خودروساز آلمانی و یکی از تولید کنندگان بنام خودروهای لوکس و موتورسیکلت در جهان بشمار می‌آید. این شرکت بعد از تاسیس در سال 1916 ،چند سال بعد در سال ۲۰۱۲ پیشرفت چشمگیری داشت و به‌عنوان پنجمین خودروساز بزرگ جهان شناخته شد.


6-Suzuki
واقعا ژاپنی‌ها در دنیای موتور سیکلت یکه‌تازی می‌کنند و یکی دیگر از برترین برندها در این حوزه سوزوکی خواهد بود. مقر این شرکت در مینامی‌کو ژاپن قرار دارد و مثل هوندا به جز موتور سیکلت در تولید خودرو نیز فعالیت چشمگیری دارد.

شاید از نظر میزان فروش یا طرفداری همپای هوندا نباشد، ولی با توجه به کیفیت محصولات سوزوکی میتوانیم بگوییم به هیچ وجه حریف دست و پا بسته‌ای نیست.

 
7- KTM
یکی از ویژگی‌های بارز کمپانی کی‌تی‌ام که در حقیقت جزء اصلی‌ترین نقاط قوت محصولات این کمپانی اتریشی محسوب می‌شود، جمع کردن بهترین قطعات از معروف‌ترین کمپانی‌ها در کنار هم است. سال 2011 را می توان نقطه ی عطفی برای برند کی تی ام دانست چراکه تا قبل از این سال شهرت این برند محدود تر بود.

8- Ducati
موتورسیکلت‌های دوکاتی به داشتن طرح بدنه زیبا و نیز کیفیت فنی مناسب مشهورند. این شرکت ایتالیایی در سال 1926 در ایتالیا پا به صنعت موتورسیکلت سازی گذاشت و از آن سال تا به امروز موتور سیکلت هایی مقاوم با طراحی زیبا و عملکردی فوق العاده تولید و به بازار عرضه کرده است.


9- Victory
اولین تولید این کمپانی به سال 1998 برمی گردد . این کمپانی مدعی این است که بیشتر موتور سیکلت هایش در جاده های آمریکا پرچمدار است و دیده می شود . این کمپانی تحولی در دنیای دوچرخه و موتورسیکلت های جهان بخشیده است و جوایز زیادی را نیز از آن خود کرده است.


10- Triumph
اين كمپاني در سال 1888 به منظور توليد دوچرخه تاسيس شد.در سال 1902 توليد موتور سيكلت را نيز آغاز كرد .موتورهای این کمپانی قابلیت صرفه جویی در مصرف انرژی را دارند. طراحی و نوآوری موتورهای تریوموف باعث شده که در لیست ده برند برتر جهانی صنعت موتورسیکلت قرار بگیرد.
منابع : toplist.ir - wikipedia.com

 

مطالب مشابه